Spotkanie Opłatkowe KSM i FDNT

28 grudnia członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z Księżmi Asystentami oraz stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, tradycyjnie zgromadzili się w Ełku, aby wspólnie świętować i dzielić sięradością z Narodzin Syna Bożego. Spotkanie Opłatkowe rozpoczęło się Eucharystią w ełckiej katedrze pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. biskupa Jerzego Mazura.

Życzę Wam kochani, aby zawsze była w Was tęsknota za Bogiem, który jest światłością, miłością. Niech ta tęsknota za Bogiem podwaja się w Was i potraja, bo tylko człowiek, który tęskni, zrobi wszystko, żeby ten głód zaspokoić. (…) Powtarzajcie za Maryją „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” i dziękujcie Bogu za to kim jesteście. Dziękujcie za dary, jakimi Bóg Was obdarzył– mowił do młodych Pasterz diecezji.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do Centrum Pastoralno-Administracyjnego, w którym odbyła się dalsza częśćspotkania. Po słowach powitania, ks. biskup Jerzy Mazur wręczył dekret Monice Zubowicz, mianując ją Prezesem Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego kolędowania z KSMowiczami z parafii św. Wojciecha i Chrystusa Sługi w Ełku. Kolędnicy zebrali również ofiary, które zostaną przekazane na dzieła misyjne.

Spotkanie Opłatkowe było kolejną okazją, aby się spotkać, aby być razem we wspólnocie, którą tworzymy. Tym bardziej w tak wyjątkowym czasie, kiedy świętujemy pamiątkę narodzin Jezusa. Był to prawdziwie świąteczny i rodzinny czas spotkania z tymi, z którymi połączył nas sam Jezus” – dzieli się Dorota z ełckiego Oddziału KSM.

Po wysłuchaniu Ewangelii opisującej wydarzenie narodzin Syna Bożego, słowo skierował do nas ks. biskup, dziekując za naszą obecność i pracę dla dobra diecezji. W kolejnej części spotkania przy dźwięku kolęd, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia. Wspólne świętowanie zakończyliśmy agapą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *