Spotkanie Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej Diecezji Ełckiej

„Jeszcze raz gratuluję Wam i dziękuję  za podjęcie się tego wyzwania. Będę wdzięczny za każdą sugestię, abyśmy razem mogli pomóc Waszym rówieśnikom być szczęśliwymi. Wy macie szczęście, że poznaliście Jezusa, teraz musimy wspólnie podjąć trud jak też dzielić się Chrystusem z innymi” – tymi słowami biskup Jerzy Mazur zainaugurował drugą kadencję Młodzieżowej Rady Duszpasterskiej Diecezji Ełckiej, która działa od 2015 roku.

Przedstawiciele wspólnot młodzieżowych wchodzący w składa Rady rozpoczęli swoje spotkanie koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie nowopowołani do Rady otrzymali z rąk biskupa Mazura  dekrety powołujące na członków Rady Młodzieżowej. W słowie skierowanym do młodych biskup podkreślił wagę zaangażowania młodych w życie każdej parafii, a także ich obecność w Parafialnych Radach Duszpasterskich działających w  parafiach.  Cokolwiek chce się zrobić w parafii dla młodzieży, musi odbywać się z udziałem młodzieży. To też wejście młodych w życie Kościoła. Kiedy rady dyskutują młodzi też powinni mieć swój głos.

Wyznaczając kierunki, w których pracować będzie rada Ten rok jest szczególnie związany
z duszpasterstwem młodzieży. W tym roku jednym z ważniejszych wyzwań jest praca
w duszpasterstwie młodzieży  i takie wydarzenia jak synod biskupów w październiku tego roku.[…] Przygotowujemy się  też Światowych Dni Młodzieży w Panamie. 
Hierarcha wspomniał również o przypadającej na ten rok   450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki. Niech Ona nam przyświeca w każdych działaniach. Warto zastanowić się, co możemy zrobić w tym roku św. Stanisława Kostki. Podkreślono także hasło tego roku duszpasterskiego kontekście odkrywania na nowo świadomości, że już od  Chrztu Świętego jesteśmy napełnieni Duchem Święty.,

Podczas pierwszych obrad zebrano propozycje dotyczące programu peregrynacji relikwii św. Stanisława Kostki w diecezji ełckiej, a także zapoznano zebranych z aktualnym etapem przygotować Diecezjalnego Dnia Młodzieży, którzy odbędzie się 26 maja w Suwałkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *