Rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki

Mszą Świętą z udziałem młodzieży rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki  w diecezji ełckiej. Od 11 marca relikwie odwiedzą wszystkie parafie na terenie diecezji. Peregrynacja zakończy się 16 czerwca.
W uroczystej procesji wniesiono relikwie, wraz z figurą św. Stanisława. Powitała je młodzież
z parafialnego oddziału KSM, która krótką informacją przybliżyłam zabranym życiorys świętego. Po zakończonej Mszy Świętej zebrani w kościele zawierzali Bogu, przez ręce św. Stanisława Kostki, młodzież i osoby za nią odpowiedzialne.
Pomysł peregrynacji zrodził się wraz z rokiem św. Stanisława, który obchodzimy w Kościele Katolickim. Św. Stanisław to wzór dla młodych. Dzięki zaufaniu Bogu i determinacji z tego wypływającej trwał wiernie na drodze, jaką przygotował mu Bóg. Każdy z nas może czerpać z Jego życia wiele dla siebie, a peregrynacji jest dobrym czasem na to, aby poznać św. Stanisława i przez Jego ręce wypraszać potrzebne łaski – mówi ks. Łukasz Różycki, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Czas peregrynacji to też czas intensywnej modlitwy młodzieży i za młodzież, która tak bardzo jest potrzebna – dodaje kapłan.
Jutro ze św. Stanisławem, obecnym w postaci relikwii spotkają się uczniowie szkół z terenu parafii. Wieczorem relikwie przekazane zostaną do parafii Puńsk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *