Diecezjalny Dzień Młodzieży – relacja foto

Pod hasłem „W MOCY DUCHA” odbył się tegoroczny Diecezjalny Dzień Młodzieży, którego gospodarzem były Suwałki. Spotkaniu towarzyszyły świadectwa, modlitwy, katechezy oraz Msza Święta.

Do trzech suwalskich kościołów młodzi zjechali z całej diecezji. Niespełna 2 tys. młodych osób rozpoczęło dzień od konferencji i  świadectw, podczas których młodzi ludzie, a także małżeństwa dzieliły się radością swojej wiary.  Spotkania w parafiach zakończył przemarsz młodych ulicami miasta. Pod pomnikiem św. Jana Pawła II wszyscy wzięli udział
w ewangelizacji, która przygotowała grupa ‘Ludzie spod Damaszku’. Nie zabrakło animacji lednickich, które przygotował Ruch Lednicki. Na placu obecny był także św. Stanisław Kostka w postaci swoich relikwii, które odwiedzaj wszystkie parafie naszej diecezji.

‘Zachęcam Was do wejścia na drogę do świętości.  Wejdźcie na te drogę jak Maryja, a na zawsze pozostaniecie młodzi . Wpatrujmy się w Maryję i wpatrujmy się w świętych, Oni pokazują nam jak być chrześcijaninem’ – wołał podczas Mszy Świętej biskup Jerzy Mazur. W skierowanych do młodzieży słowach hierarcha zachęcał do zaproszenia Jezusa do swojego życia ‘Kto wprowadzi Chrystusa do swojego życia nie straci niczego. Niczego, absolutnie niczego z tego, co czyni życie wolnym  pięknym i wielkim.’ Oprócz tego zwrócił uwagę młodych na rozpoczynający się w październiku Synod Biskupów o Młodzieży na temat ‘Młodzież, wiara i rozeznawania powołania’. Zachęcał, aby młodzi włączali się w przygotowanie poprzez modlitwę, a także do śledzenia efektów jego pracy.  Po Mszy Świętej wszyscy mogli skosztować grochówki, przygotowanej przez gospodarzy spotkania. Koncert zespołu niemaGOtu zakończył spotkanie. Podczas niego młodzi odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia, a także adorowali krzyż – replikę krzyża Światowych Dni Młodzieży, który towarzyszy diecezjalnym spotkaniom już od kilku lat. Na kolejne spotkanie młodzi zapraszają do Olecka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *