IX EDYCJI KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO DLA MŁODZIEŻY ARCHIWUM WSPOMNIEŃ JANA PAWŁA II

TRWAJĄ ZAPISY DO UDZIAŁU W IX EDYCJI KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO DLA MŁODZIEŻY ARCHIWUM WSPOMNIEŃ JANA PAWŁA II. ZADANIEM NASTOLETNICH DZIENNIKARZY JEST NAGRANIE DWUNASTOMINUTOWEGO REPORTAŻU FILMOWEGO O UCZESTNIKU ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. ICH OBCHODZENIE PRZEZ KOŚCIÓŁ ZOSTAŁO ZAPOCZĄTKOWANE PRZEZ PAPIEŻA POLAKA W 1986 ROKU.

Bohaterem konkursowego reportażu może być zarówno uczestnik przyszłorocznych styczniowych 34. ŚDM w Panamie, jak też wcześniejszych edycji imprezy – zarówno za czasów pontyfikatu Jana Pawła II, jak i jego następców w Stolicy Apostolskiej.

DWA ETAPY KONKURSU

Konkurs ma dwuetapową formułę. Najpierw organizatorzy proszą uczestników o przesłanie do 15 lutego 2019 opisu pomysłu na film wraz z krótkim nagraniem wideo wywiadu z jednym z bohaterów. Na podstawie nadesłanych materiałów jury wybierze uczestników drugiego etapu, którzy zostaną zaproszeni na warsztaty dziennikarskie do Warszawy. Po ich ukończeniu przystąpią oni do realizacji pracy konkurusowej.

NAGRODY W KONKURSIE

Spośród autorów reportaży, jury wybierze laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Zostaną oni zaproszeni na trzydniowy, pobyt w stolicy. W jego trakcie wezmą udział w zaplanowanych przez organizatorów wydarzeniach ukierunkowanych na profil konkursu oraz innych atrakcjach (laureaci poprzednich edycji m.in. zwiedzali miasto z przewodnikiem, odwiedzali muzea i oglądali spektakle teatralne). Oprócz tego laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

ORGANIZATORZY KONKURSU

Konkurs Archiwum Wspomnień Jana Pawła II jest w współorganizowany przez Fundację Wspomagania Wsi oraz Instytut Papieża Jana Pawła II. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie

www.wspomnieniajp2.pl.

KONTAKT DLA MEDIÓW:

Piotr Włodarczyk
Fundacja Wspomagania Wsi
e-mail: pwlodarczyk@fww.pl
tel.: (22) 636-25-70 do 75

Fundacja Wspomagania Wsi
Bellottiego 1
01-022 Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *