Ferie w seminarium

Ferie można spędzić na dziesiątki ciekawych sposobów. My, razem ze wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Ełckiej, zapraszamy do spędzenia wybranych dni w Ełku!

Aktualnie wspólnotę WSD naszej diecezji tworzy 31 alumnów. I chociaż wydawać by się mogło, że życie w seminaryjnych murach jest nieco monotonne, to pierwsza taka myśl jest, zdecydowanie, niewłaściwa.

Seminarium to przede wszystkim miejsce, w którym jest źródło powołania – Jezus obecny w kaplicy, do którego zawsze można przyjść. To najważniejsze miejsce w seminarium.  Tam alumni spotykają się na modlitwie, ale też indywidualnie rozmawiają z Bogiem. Gdzie indziej można bardziej umacniać się na drodze swojego powołania, szukać odpowiedzi na trudne pytania czy dziękować za otrzymane dary?

Każdy dzień, już od wczesnych godzin porannych wypełniony jest różnymi zajęciami i obowiązkami. Wykłady poprzedzają modlitwy poranne i Msza Święta.  Po nich z kolei czas na modlitwy w ciągu dnia i obiad. Nie brakuje czasu na rekreację i odpoczynek. Popołudnie to czas na modlitwę indywidualną, ale nie tylko. To wspólnie odmawiane nieszpory i uczestnictwo w nabożeństwach. W wybrane dni alumni korzystają z możliwości indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, słuchają konferencji wychowawczych czy biorą udział w nabożeństwach pokutnych. Dzień kończy się o godz. 22.00, a wcześniej, o 21.00 – silentium sacrum.

Chociaż plan dnia w seminarium jest dość intensywny, to znajdzie się w nim również chwila na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań w kołach, ale nie tylko. Seminarzyści wydają swoje pismo, 'Głos Serca', który najczęściej można nabyć podczas wizyt alumnów w parafii. Część alumnów tworzy też zespół Effatha, który możecie spotkać podczas szkolnych rekolekcji. W wolnej chwili alumni mają do dyspozycji siłownię,  co środa chodzą na halę,  gdzie grają w siatkówkę.

O życiu seminaryjnym może napisać zdecydowanie więcej. Można również samemu tego doświadczyć!

WSD zaprasza serdecznie wszystkich młodych mężczyzn, którzy ukończyli 16 rok życia i zastanawiają się nad swoim życiowym powołaniem na ferie w seminarium  To czas, który pomoże Ci  rozeznać swoje powołanie, odpocząć od zgiełku świata i spotkać się z Panem Bogiem.

Więcej info: http://wsd.elk.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *