Duchowa adopcja dziecka poczętego.

Już dzisiaj zależy od polskiej młodzieży następne tysiąc lat śpiewamy dumnie podczas Apelu Jasnogórskiego. Wielu z nas ma świadomość, że to, co robimy wpływa nie tylko na nasze życie, ale również na los innych ludzi. Wiele jest w nas miłości bliźniego, którą wyrażamy na szereg sposobów Jedną z nich jest modlitwa za tych, którzy się jeszcze nie narodzili – Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego.

Jasiek

27 tydzień, 185 dzień życia Jaśka. Dzięki aplikacji Duchowa adopcja podglądam, co się z nim dzieje i jak wygląda. ‘Widzisz jaki jestem duży? Ważę już ok 1,25 kg. Wielkością przypominam główkę kapusty pekińskiej…’ To opis tego, co aktualnie dzieje się z Jaśkiem. Każdego dnia mogę obserwować i czytać o tym, jak się rozwija. Mogę również wsłuchać się w bicie jego serca. Codziennie przypomina mi to, że modlę się za konkretną osobę, która z dnia na dzień rośnie, rozwija się i kształtuje.

Duchowa adopcja

Inicjatywa pojawiła siew Polsce w 1987 roku dzięki ojcom paulinom, którzy w Warszawie rozpoczęli to dzieło. Chociaż jej początków należy szukać w Fatimie, to modlitwa ta dość szybko rozprzestrzeniła się w naszym kraju. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą to codzienna modlitwa w intencji dziecka, którego imię jest znane Bogu. Składa się na nią dzieciątek różańca oraz przypisana dziełu modlitwa. Duchowy rodzic może dodatkowo podejmować inne ofiary i wyrzeczenia. Modlitwa trwa 9 miesięcy – tyle, ile dziecko rozwija się w łonie swojej mamy. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Odpowiedź młodych

Coraz głośniej słyszę krzyk tych, którzy chcą zabijać. Coraz więcej widzę też tych, którym życie nienarodzonych nie jest obojętne i podejmują konkretne działania. Niech ich świadectwa staną się inspiracja dla każdego, kto chce podjąć walkę o życie tych najmniejszych!

Pierwszą duchową adopcję podjęłam w czasie rekolekcji formacyjnych KSMu. Dziś już na świat przyszło dwoje dzieci, które otaczałam swoją codzienną modlitwą. Już wielokrotnie doświadczyłam w swoim życiu, że modlitwa ma wielką moc, dlatego też podejmuje się tego codziennego wyzwania. Życie to najpiękniejszy dar o który musimy walczyć i który musimy chronić! A ja mocno wierzę w to, że dzieci, które zagrożone były aborcją i które objęłam swoją modlitwą, naprawdę przyszły na świat i dziś mogą cieszyć się życiem tu na ziemi. Agata

W czasach, gdy zabijanie dzieci nienarodzonych chciałoby się postawić na porządku dziennym, a od tego czy ktoś się narodzi czy nie ma według niektórych decydować „wybór”, bo ludzie chcą bawić się w Boga – dawcę życia, my uczniowie Pana nie możemy stać
z założonymi rękami. Dlatego też podjęłam się po raz kolejny duchowej adopcji. Świadomość, że mogę uratować czyjeś życie jest bardzo cenna, sprawia mnóstwo radości. Poza tym to tak, jakbym miała swoje dzieciątko! Takie duchowe maleństwo! Jak widać – podwójna korzyść. Czego chcieć więcej? Jeśli można coś w tym kierunku zrobić to dlaczego nie? Polecam!Klaudia

Podjęłam duchową adopcję po Mszy Św w mojej parafii, wiem, że moja modlitwa przyda się konkretnemu nienarodzonemu dziecku. Życie wielu malutkich dzieci jest zagrożone aborcją, chorobami czy zabiegami. Dla mnie największą zachętą do podjęcia duchowej adopcji była moja mama. Podjęła duchową adopcję, a parę dni później okazało się że moja ciocia, będąca w początkowej fazie ciąży (nie wiedząc o tym, że jest w ciąży) miała wybrać się na zabieg poprawiający zdrowie. Jednak wypadki losowe sprawiły, że na niego nie dojechała. Gdyby jednak do niego doszło, dziecko by nie przeżyło, o czym moja ciocia nie wiedziała. W dniu, w którym nie doszło do zabiegu moja mama kończyła swoją duchową adopcję. Dla mnie to najlepsze świadectwo, że warto modlić się za życie! Teraz ja także adoptowałam duchowo dziecko i wierzę, że moja modlitwa pomoże.

Karolina

Informacje o tym, jak podjąć się duchowej adopcji znajdziesz na stronie http://www.duchowa-adopcja.pl/

ROTA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo,
wszyscy Aniołowie i Święci.

Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy
nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, 

że od dnia ………………………………

biorę w duchową adopcję jedno dziecko, 
którego imię jedynie Bogu jest wiadome, 
aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, 
modlić się o uratowanie jego życia 
oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:
  •  jedna Tajemnica Różańca Świętego
  •  moje dobrowolne postanowienia
  •  oraz poniższa codzienna modlitwa „Panie Jezu”, 
       którą teraz po raz pierwszy odmówię

TEKST CODZIENNEJ MODLITWY „PANIE JEZU”

Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, „Człowieka Zawierzenia”, który opiekował się Tobą po urodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Monika Zubowicz